Akademia Menedżera - Coaching - nowa filozofia zarządzania.

2015-08-19 11:10:11

Iwona Gierłach
Coaching – nowa filozofia zarządzania

„Możemy zapewnić pracownikom wszystkie dostępne szkolenia, możemy ich inspirować i motywować, możemy dostarczyć im najnowocześniejszym najlepsze technologie, lecz w dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym środowisku rynkowym możemy w sposób wymierny przyspieszyć osiąganie przez nich postępów jedynie przez coaching” Michael Norton

Większość programów kształcenia w dziedzinie zarządzania koncentruje się na uczeniu ideologii zamiast na rozwijaniu podstawowych kompetencji lub umiejętności. Przez to prowadzą do tego, że poznajemy kolejne wspaniałe koncepcje przywództwa lub nadmiernie analityczną teorię. Mimo, że są one oparte na rozsądnych podstawach, to nie obejmują konkretnych, wymiernych procesów i zastosowań. Menedżer, który musi jednocześnie zarządzać zespołem, realizować plany i spełniać oczekiwania różnych stron, potrzebuje błyskawicznych i namacalnych wyników.

Coaching doskonale wypełnia lukę pomiędzy filozofią zarządzania a praktyką. Buduje pomost pomiędzy teorią i praktyką łącząc je w logiczną całość, niczym synapsy pomiędzy półkulami.

Innymi słowy coaching, to przełożenie teorii na język działań.
Popularność: 14    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom