Jesteś średnią 5 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu

2015-10-14 15:26:57

Kamila Malanowicz
STAJESZ SIĘ JAK CI, Z KTÓRYMI SPĘDZASZ NAJWIĘCEJ CZASU

Szokujące? Być może trochę tak. Jednocześnie uświadamiając sobie ten fakt, odzyskujesz poczucie wpływ na swoje życie, masz wybór: z kim spędzasz więcej, z kim mniej czasu, a z kim w ogóle zrywasz kontakt. Kiedy byłam dzieckiem, a potem nastolatką często słyszałam od mojej mamy: „nie zadawaj się z tymi dzieciakami”, „nie spotykaj się z tym chłopakiem”. Wtedy tego nie rozumiałam i oczywiście buntowałam się przeciwko takim zakazom. Dzisiaj już wiem, że moja mama chciała zadbać o to, z kim przebywam, bo świadomie lub nie, ale wiedziała, że będę podlegać wpływowi osób, z którymi spędzałam najwięcej czasu. Jeśli sama jesteś mamą, być może to samo mówisz teraz swoim dzieciom. To oczywiste, że chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej, że chcesz je chronić. Ale czy tego samego chcesz dla siebie?

Czy tego chcemy, czy nie, stajemy się podobni do ludzi, z którymi przebywamy. Dobrze jest więc świadomie dokonywać wyboru osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. Warto spędzać czas z osobami, do których chcesz się upodobnić, o których myślisz: „chcę być taka, jak oni”. Jeśli pragniesz więcej sukcesów w życiu, otaczaj się ludźmi sukcesu. Jeśli pragniesz mieć dobry związek, otaczaj się ludźmi, którzy tworzą dobre związki. Jeśli chcesz czuć się szczęśliwa w życiu, otaczaj ludźmi, którzy są szczęśliwi.

Gdzie możesz znaleźć takie osoby? W różnych miejscach. Na szkoleniach i seminariach, na kursach, w różnych inicjatywach społecznych. Pracując indywidualnie z mentorem albo coachem, słuchając i czytając osoby, które osiągnęły to, co Ty chcesz osiągnąć. Otaczaj się ludźmi, którym się udało, którzy odnoszą sukcesy, mają pozytywne nastawienie do życia, skupiają się na szukaniu rozwiązań zamiast na roztrząsaniu swoich problemów w nieskończoność, planują i z sukcesem realizują swoje cele.

WYBIERAJ MĄDRZE

Chcę Ci teraz zaproponować pewne proste ćwiczenie, które może się okazać bardzo pomocne w tym, żebyś świadomie zdecydowała, wśród jakich osób najczęściej przebywasz.

Zrób listę osób, z którymi statystycznie spędzasz teraz najwięcej czasu. Mogą to być członkowie Twojej rodziny, przyjaciele, sąsiedzi, współpracownicy, członkowie grup społecznych, w których uczestniczysz. Gdy to zrobisz, przejrzyj swoją listę i postaw znak plus przy każdej osobie, którą odbierasz za pozytywną i która dobrze na Ciebie działa. Analogicznie postaw znak minus przy każdej osobie, którą odbierasz negatywnie i która źle na Ciebie oddziaływuje. Gotowe? A teraz podejmij decyzję, że przestaniesz przebywać wśród osób, przy których postawiłaś minus. Jeśli nie jest to możliwe, stanowczo ogranicz kontakty. Uwolnij się od negatywnego wpływu, jaki te osoby wywierają na Ciebie. Po prostu przestań spędzać czas z ludźmi, którzy osłabiają Twoją życiową energię, ciągle narzekają, krytykują wszystko i wszystkich wokół, obwiniają innych za swoją sytuację, osądzają innych czy plotkują. To ludzie, którzy podcinają Ci skrzydła, zniechęcając Cię do realizacji Twoich marzeń. To ludzie, którzy próbują ściągnąć Cię w dół - do swojego poziomu.

OTACZAJ SIĘ LUDŹMI SUKCESU

To ważne dla Ciebie, żebyś spędzała więcej czasu z ludźmi, którzy mają na Ciebie pozytywny wpływ, którzy Cię inspirują, motywują, dzielą się z Tobą swoimi strategiami na osiągnięcie sukcesu. Warto korzystać z doświadczeń innych. Po co samodzielnie błądzić, przedzierać się przez drogę, którą ktoś już kiedyś pokonał? Szczególnie, jeśli jest to ktoś, kto zna kierunek i podpowie Ci, czego możesz się spodziewać, jak możesz poradzić sobie z trudnościami. Świadomie otaczaj się ludźmi podnoszącymi Cię na duchu, ludźmi, którzy w Ciebie wierzą, zachęcają Cię, byś podążała za swoimi marzeniami i wspierają Cię w ich realizacji. Ludźmi, którzy razem z Tobą cieszą się Twoimi sukcesami.

ROZWIŃ SKRZYDŁA

Jeżeli jesteś osobą, która nie jest w pełni zadowolona ze swojego życia, czujesz, że nie realizujesz swoich pasji, talentów i marzeń, czujesz, że nie jesteś tam, gdzie chcesz być w swoim życiu, czujesz, że marnujesz czas na pracę i działania, które nie przynoszą Ci satysfakcji, czujesz, że nie realizujesz siebie w pełni i jednocześnie potrzebujesz wsparcia ze strony osoby, która przeszła podobną drogę i dokonała satysfakcjonujących zmian w swoim życiu zawodowym i osobistym, to koniecznie zobacz mój indywidualny program coachingowy Rozwiń Skrzydła!
Popularność: 5149    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj