Zarządzanie czasem wolnym

2015-11-05 07:55:12

Josef Lukoschek
Czas wolny kojarzy się z wieloma rzeczami , lecz niezaprzeczalnie jak sama nazwa wskazuje, to czas nie przeznaczony pod pracę ,uczenie się , obowiązkowe ćwiczenia , opiekę albo wychowanie.

Ilośś czasu wolnego zależy od naszych możliwości , w starszym wieku ten czas zwiększa się, w końcu otrzymujemy zasłużoną emeryturę.I tu praktycznie czas wolny jest nieograniczony.

Natomiast w wieku tzw.produkcyjnym i także w wieku wzrastania , czasu wolnego jest znacznie mniej , czasem praktycznie wcale jego nie ma i to jest poważnym mankamentem , bo taki czas jest nam potrzebny.A wynika z wielu jak regeneracja nadwątlonych sił, czas na rozmowę z rodziną i pogadanki wychowawcze z dziećmi.Przyjęte jest też formowanie czasu tzw...dla siebie,,

I tutaj chciałbym zaznaczyć, że jakkolwiek to zabieganie w tym pędzie dnia czy tygodnia wygląda, taki czas nam jest potrzebny i należy starać się by on naprawdę nastąpił, był realny i pomagał nam , dawał ulgę, wytchnienie i pozwalal w dużej części na samorozwój, zamiłowania, hobby i wszystko to co odrywa od codziennego..przez to psychicznie wypoczywamy i relaksowo dochodzimy znów do formy jak nie coś więcej.

Możliwości kreatywne w tym zakresie są wielkie, zależą tylko od naszej inwecji , także podziału obowiązków w danym kolektywie.By sprawiedliwie ten czas był dla wszystkich i dla każdego.

Jednak decydującym w tym wszyskim jest , co tak naprawdę robimy z czasem wolnym?

I jaki mamy zdefiniowany cel by go pożytecznie wykorzystać.

Na usta ciśnie się więc rozwój osobisty, wiele z kształtowania osobowości w nas,Postrzeganie refleksyjne i chwile zadumy, tak najzwyczajniej nad naszym życiem , losem, przyszłością i tego co powstaje w sferze wizji, pomysłów i marzeń..pragniemy to jednak bardzo zrealizować, przeistoczyć w życie.

Księga niezbadana tu stoi możliwości, zapewne następne tysięczne odnajdziesz w internecie i inych nośnikach informacji.,Jednakże tak z prawdziwgo punktu , czas wolny to czas pomysłu na rozwój, to coś co pozwala , powoli ale systematycznie wznosić się, uzupełniasz wiedzę, bo wcześniej brakowało czasu, może i nawet nie było na tą książkę, leksykon i katalog.Teraz więc możesz to realizować bo to jest Twój czas .Ten czas to także chwila nagrody, jeśli pracujesz przykładnie , to nie tylko dla pieniędzy, także byś żył w lepszym standarcie, bardziej luksusowo i godnie.Wiesz także że każda godzina zamiłowania i Twej pasji buduje to co się nazywa zbiorem.

Z mego doświadczenia te ,,godzinki,,w ciągu życia zebrały się właśnie na to co mogę Wam przekazać, jak budować sukces, jak wielkim jest inwestowanie w siebie, dbałość o zdrowie, tworzenie sieci pozytywnej energii, znajomych którzy slużą radą i pomocą , to wszystko to wiedza i doświadczenie , i właśnie powstała w tym czasie wolnym.To on dawał te malutkie sukcesiki, że mogłeś przetrwać , nie załamałeś się, wiedziałeś że TEN CZAS na Ciebie czeka, możesz usiąść, zająć się czymś prawie ukochanym i poczuć się przez moment..jak w siódmym niebie..pofrunąć ponad....

Taka jest rola czasu wolnego i życzę Wam by zawsze się dla Was w Waszym życiu ON znalazł.

Czas dla siebie, czas wyzwolenia , czas który rozwija i stajemy sią coraz doskonalsi..

Twój Przyjaciel..WOLNY CZAS

Pozdrawiam
Popularność: 402    Powrót

Komentarze

Proponuje raz na jakiś czas w rozwoju osobistym , zrobić sobie "koło życia" i sprawdzać - w którą stronę zmieniamy się i czy wszystko zaczyna być w równowadze :) Polecam bardzo. Jaka to radość kiedy zaczynamy w tym wszystkim "stać" na 4 nogach jak stabilny stół ;) Pozdrawiam
2015-11-05 11:01 Joanna Wieczorek
Stabilność przychodzi z czasem..,,Jaka to radość..,,kiedy,,.. Zgodnie z zasadą lustra, mamy okazje poznać samych siebie..,,tak przecież JEST. Dziękuję ślicznie Joanno za podpowiedź, czytam Twoje artykuły jednym tchem...Pozdrawiam serdecznie.
2015-11-05 11:58 ~Josef Lukoschek
Potrzebny temat. Dzisiaj to bardzo ważne. Pozdrawiam.
2015-11-05 13:55 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom