Szczęście

2015-11-07 18:50:48

Joanna Wieczorek
Szczęście

Każdy chce być szczęśliwy, ale nie każdy potrafi zdefiniować ,czym jest szczęście?
Zgadzając się z poglądem, że “ wszystko jest umysłem “, może okazać się , że każda metoda jest w stanie dać ludziom to, co obiecuje.
Jeżeli wszystko jest umysłem, to nie jest on niczym ograniczony.
Każdy człowiek ma w sobie ogromny potencjał. Każdy z nas jest kreatorem. Wystarczy tylko spojrzeć na to, co każdego dnia tworzy czy kreuje.
Tak naprawdę ,każdy z nas ma w sobie zarówno rozwiązania, jak i motywację do działania. Każdy powinien dążyć do wolności, samodzielności i niezależności . Moja rola polega na tym ,żeby o tym przypominać tym, którzy w danym momencie swojego życia, po prostu o tym zapomnieli.
Życie pokazuje ,że jedna rzecz – pogląd jest dobre dla jednej osoby a inna dla drugiej. Każdy człowiek jest w innym punkcie i momencie swojego życia. Każdy też ma swoje własne tempo rozwoju i wzrastania. Każdy chce być szczęśliwy – to pewne.
Czym jest szczęście?
Człowiek często dąży do tego, co już ma... Takie jest moje doświadczenie. Nie zauważa i nie cieszy się tym co aktualnie jest w jego życiu. Widzi szklankę do połowy pustą zamiast do połowy pełną. Zauważajmy to , co mamy. Bądźmy wdzięczni za to, co jest. To nie zamyka nam dostępu do tego, co możemy mieć. Im umysł człowieka bogatszy się staje , tym większe bogactwo odbija świat zewnętrzny. Wspaniale jest dawać innym, ale bez zapominania ,że należy potrafić również brać. Nawet tu powinna zaistnieć zdrowa równowaga. Człowiek szczęśliwy , to człowiek w równowadze. Każdy aspekt życia powinien więc być procentowo na równi, czy jest to praca, rodzina, zdrowie, relaks czy też rozwój. To dość ważna informacja. W moim życiu dużo zmieniła. Polecam.
Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, w czym szukamy oparcia czy też szczęścia.
Wydaje się ,że nasz dom, samochód czy partner może dać nam “prawdziwe” szczęście , tymczasem jest to dość ryzykowne przekonanie...
Nasze nowe super szybkie auto, nie może być za nas szczęśliwe. Nasz piękny dom i miły partner również.
Więc co ??? Najprawdopodobniej potrafi to nasz umysł.
Dlatego w moim mniemaniu, to tu należałoby szukać szczęścia. Koncentracja na dobrych wrażeniach może dać nam życie piękne i bogate na różnych poziomach.
Tak naprawdę szczęście zależy od naszego nastawienia. Dobrze jest być świadomym swoich możliwości , swojego potencjału. Dobrze jest uczyć się ,rozwijać i być coraz bardziej atrakcyjnym, również na poziomie wewnętrznym. Chcę powiedzieć ,że dobrze jest dbać o dobre wrażenia. Kiedy zaczynamy z tym tematem pracować bardziej świadomie ,okazuje się ,że zaczynamy przyciągać do swojego życia ,zupełnie nowe rzeczy i sytuacje.
Tylko pozytywne działania mogą nieść za sobą pozytywne skutki. Bardzo ważna staje się praca nad sobą – nie z” umysłem sąsiada”, ponieważ to nie działa.
Sposób, w jaki doświadczamy świata, jest wynikiem naszych uczuć i emocjonalnych stanów.
Kiedy rozwijamy szczodrość, sensowne pożyteczne działanie, świadomie pracujemy z destrukcyjnym gniewem, możemy tylko wygrać . Możemy tylko wzrastać. Możemy doświadczać coraz więcej przestrzeni I radości w życiu.
We wszystkim, co myślimy, mówimy i robimy ,najważniejsza jest nasza motywacja.
Zrozumienie, że przydarza nam się tylko to, co sami
"wykreowaliśmy" ,pozwala na bardziej świadome kreowanie w teraz.
Jesteśmy w stanie doświadczać tego w życiu, czego chcemy. Doświadczamy tego, czego chcemy. Pytanie : Czy w każdej chwil życia ,wiemy ,że tak właśnie jest?
Pamiętajmy również ,że z powodu negatywnych emocji, możemy i niszczymy swoje życie.
Dobrym pomysłem jest cieszenie się z rzeczy dobrych i pozytywnych. Skupianie się na pozytywach dnia codziennego jest wielką sprawą! Zacznijmy od rzeczy małych. Wszystko jest procesem. Zmiana nawyków myślowych wpłynie na nasze życie.
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj