Szczęście jest drogą

2015-11-13 11:54:13

Joanna Wieczorek
Czym jest Rozwój Osobisty?
W ostatnim czasie w Polsce odbywa się wiele wydarzeń rozwojowych, zarówno tych na wielką skalę jak i na mniejszą np. portale społecznościowe, wpisy, spotkania on-line itp
Jak widzimy na rynku w trybie błyskawicznym przybywa trenerów i coachów. Czy tutaj jednak najwazniejsza jest ilość czy jednak jakość? Czy za ilością idzie jakość???
No własnie....Zostawiam to pytanie bez odpowiedzi. Wierzę ,że czytają ten artykuł ludzie inteligentni .
Dla mnie Rozwój osobisty polega na wykorzystaniu wiedzy i doświadczeń nie tylko swoich ale osób ,które są w stanie wesprzeć nas na drodze do zmiany. Pamiętajmy, że "ów" rozwój trwa przez całe nasze życie.
Na naszej drodze jest wiele pośrednich celów, ale one powinny doprowadzić nas do tego głównego.
Ale ,żeby nie przedłużać, zacznijmy od..końca.
Wyobraźmy sobie pogrzeb. Jesteśmy na pogrzebie,widzimy znajome twarze , odczuwamy cały ten klimat..wiecie?...
Podchodzimy do trumny a w niej...szok! W niej o dziwo - znajdujemy się my sami! Zaskakujące a jak realne,prawda?...
Teraz ,przypuszczalnie zajdując się w ciężkim szoku - słuchamy ,w jaki sposób najbliźsi i dalsi ,wypowiadają się o nas...
Teraz moment najważniejszy -
Znajdując sie w tu i teraz, z całym naszym życiowym doświadczeniem , sposobem myślenia, ze stylem życia - w jaki sposób właśnie teraz chielibyśmy by o nas się wypowiadano? Jakim człowiekiem byłam? Czego dokonałam? Co zostawiam po sobie.w sercach i umysłach innych ludzi? Nie tylko rodziny czy przyjaciół ale tak ogólnie?
Co chcialabym usłyszeć z tej mównicy?

Innymi słowy , jakim człowiekiem byłam a jakim właśnie tu i wlaśnie teraz chcę się stać? Teraz mam na to jeszcze szansę!
Wychodząc myślami poza schematy ,poza wzorce i przekonania jakie "odziedziczyłam" po innych - jakim człowiekiem chcę się stać ?...
Jakim człowiekiem chcesz być Ty?
Nie czekając już dłużej na to co przyniesie ślepy los - ponieważ dziś już wiemy ,że nic nie jest z góry przesądzone - możemy określić najważniejsze punkty - cele na naszej mapie życia.
Możemy? Kto jak nie my decydujemy ?
Droga do celu nie musi być łatwa ale tylko to nas kształtuje , wzmacnia i rozwija.
NIE NA KOŃCU DROGI MUSI CZEKAC NA NAS SZCZĘŚCIE !!!
Ponieważ - sama DROGA jest SZCZĘŚCIEM!
Co zatem jest teraz najważniejsze?
Budowanie własnej wartości. Pozbywanie się starych juz nieaktualnych wzorców i przekonań.Przykrywajcie stare nowym! Przejmijcie odpowiedzialność za swoje życie tak w 100 procentach. Zadbajcie o swoje ciało i stan emocjonalny.Pamiętajcie ,że jedno wpływa na drugie.
Już dziś zadbajcie o swoje relacje z innymi.
Tajemnicą dobrego funkcjonowania jest BALANS - życie w równowadze.
Każdy aspekt życia powinien być zrównoważony. Tylko stół stojący na czterech nogach może być stabilny.Zgadzacie sie z tym? Co pokazuje Wam Wasze życie? Może warto zatrzymać się nad sobą i własnie w tym momencie pomyśleć - gdzie znajduję się aktualnie , w jakim momencie życia jestem? Co nie gra a co warto zmienić?
Wiem jedno , na zmiany nigdy nie jest za późno, nigdy!
Doświadczenie pokazuje,ze zmieniając jedną nawet pozornie małą rzecz , rusza za tym lawina...to jak efekt domina.
Zostawiam Cię Drogi Czytelniku z refleksja albo z uśmiechem - jak wolisz :)
Powodzenia!
Joanna Wieczorek- doświadczony przez życie trener i coach (przede wszystkim dla siebie). Wspierająca tych , którzy tego chcą w ich drodze do lepszego.
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Właśnie, samo życie to dostrzeganie sensu dokonywania i to do ostatnich chwil.W tym definiowanie celu , wartości, motywacji.Nieuchronność postępu czasu to także nieuchronność świadomości , że istniejesz, życie stwarza z obrazu ziemskiego przeszkody, Ty je pokonujesz, doskonalisz się, .to co zrealizujesz to jest sukcesem, a nie tam że jak już jest..to nie robisz dalej nic..przeciwnie, pragniesz wznosić się jeszcze wyżej...i to jest zadanie nigdy niewykonane..a jeśli już..to na wstąpienie w wyższy poziom...duchowy..Samorealizowanie, spełnianie misji,,,,,dać ludziom wartość..,,Pozdrawiam
2015-11-13 12:51 ~Josef Lukoschek
Bardzo ciekawy artykuł po raz kolejny. Pozdrawiam
2015-11-13 16:58 Zbigniew Godziński
Bardzo dziękuję :)
2015-11-14 10:07 ~Joanna
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj