Czym jest bogactwo finansowe ?

2016-01-27 16:07:29

Joanna Wieczorek

Inteligencja finansowa jest jedną z wielu inteligencji człowieka. Jest bardzo ważna ,ponieważ rozwijając ją ,wiedzie nam się lepiej i w biznesie i w codziennym życiu.

Warto w tym momencie własnie zastanowić się - ile czasu poświęcam na zdobywanie odpowiedniej wiedzy i rozwój osobisty? Kiedy już zaczniesz, zobaczysz jak przekłada się to na zarządzanie pieniędzmi. Osobiście polecam :)

O bogactwie można pisać wiele, co innego pisać a faktycznie być bogatym człowiekiem ;) Tylko,ze...no własnie, bogactwo oznaczać będzie dla każdego coś innego.

W jaki sposób definiuje bogactwo np. Wikipedia?
Definicja mówi, że jest to całkowita wartość dóbr i pieniędzy jakie posiada osoba lub rodzina. Jest to bogactwo uwarunkowane dobrami materialnymi i pieniędzmi.

I ok. możemy tak przyjąć ,ale też powinniśmy wiedzieć jaka jest nasza własna definicja bogactwa. Dla jednych będzie to zdrowie , dla innych relacje , wolność itp. Każde jest właściwe . Warto jednak sobie określić po swojemu.

My teraz pokręcimy się jednak wokół finansów.

Żebym nie wyszła na typową materialistkę ;) powiem Ci co myślę :: Pieniądze pomagają, ale należy wiedzieć co uczyni nas szczęśliwymi.!!! Dla mnie ważna jest zabawa w tym aspekcie, nie wyobrażam sobie ,żeby było inaczej )

Wracając ...

Niby bogactwo szczęścia nie daje ale...badania pokazują ,że jest to opinia ludzi nie koniecznie bogatych. Każdy ma prawo do własnych poglądów.

Jednak jak pytamy tych ludzi - o czym marzysz" Okazuje się ,że mają dosyć drogie marzenia....wiec? ... Jak to do końca jest z tym poglądem na bogactwo? Zostawmy to jednak. Prawda jest taka ,że albo Twoje marzenie motywuje Cię do tego ,żeby zarabiać więcej albo...musisz zrezygnować ze swoich marzeń!

Dobrze, ale my chcąc zwiększać nasze finansowe IQ i realizować cele i marzenia , zastanówmy się wiec - czym jest niezależność i wolność finansowa.

I tak, o niezależności finansowej ( definicje są oczywiście różne ) mówimy ,kiedy to mamy dochód pasywny - czyli dochód z dodatkowego źródła. Źródło to nie wymaga od nas 8 godzin pracy np. aktywa płynące do naszej kieszeni za wynajem nieruchomości. Dróg do takich dochodów pasywnych jest wiele , ale o tym szerzej będziemy sobie tutaj konwersować z czasem :)
Wolność finansowa daje nam dochód pasywny z co najmniej dwóch nowych źródeł!!!

To nie wszystko . Dla mnie ważne jest bezpieczeństwo finansowe. I tak ,o bezpieczeństwie finansowym mówimy wtedy, kiedy mamy do dyspozycji zasoby finansowe np.gotówka, bądź lokata , notowane na giełdzie papiery dłużne itd., które pozwoliłyby nam przeżyć w normalny sposób okres - 6-12 miesięcy bez bieżących dochodów.

Widzisz teraz ,że jest co robić . I całe szczęście ,ponieważ bez wiedzy za dużo w tej kwestii zrobić się nie da.
Tymczasem - dużo samego dobrego!

Po WIĘCEJ Zapraszam na BLOGA - http://asiawie.wix.com/inwestycjawsiebiePopularność: 207    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj