Marka Własna

2016-02-11 13:33:24

Joanna Wieczorek
Kiedy zaczynamy prowadzić własną działalność czy tez tzw. biznes, dobrze jest zdawać sobie sprawę ,że tworzymy coś ,co nosi nazwę Marka Własna (Osobista.)

Każdy z nas jest taką marką. Marka to wszystkie myśli , uczucia czy też wrażenia jakie pozostają o nas w ludzkich głowach. Każdy jakieś pozostawia , ale czy pracujemy z naszą Marką świadomie? Najczęściej - nie.

Na początku, dobrze jest zapytać siebie samego , Kim jestem? Co w życiu jest ważne dla mnie ? Jakie wartości? Co chcę dać innym ? Jak chcę być postrzegany ? Jak jestem postrzegany? - i tutaj dobrze jest podpytać innych, naszych znajomych, współpracowników, rodziny...

Nie zawsze to co myślimy o sobie pokrywa się z opinią innych . Warto wyciągnąć wnioski i popracować nad sobą.
Ważna jest znajomość naszych mocnych i słabych stron. Żeby cokolwiek zmienić ,należy wiedzieć , z czym powinno się pracować.
Nasza osoba , powinna wzbudzać zaufanie , zaufanie to powinno wynikac z naszej autentyczności. Nie można udawać w nieskończoność , ludzie doskonale wcześniej czy później to wyczuwają.

Szczerość ze sobą jest początkiem wszystkiego. Najważniejszy punkt w Marce Osobistej.


Odpowiedzialność to druga kluczowa rzecz , ponieważ kojarzy się z bezpieczeństwem.
Samoświadomość i pewność siebie to klucz do stworzenia silnej Marki. Trudno jest budować cokolwiek na niskiej samoocenie....tutaj chyba nie trzeba tłumaczyć - dlaczego?
Także , jak widzimy - jest nad czym zastanowić się i jest z czym pracować. I wspaniale! Całe nasze życie ,to niekończący się rozwój :)

Pamiętaj, jeżeli możesz coś dać innym , jest to wartością samo w sobie - wszystko będzie układało się doskonale. Im więcej działamy dla rozwoju innych , tym sami rozkwitamy i szczęśliwsi się stajemy. Szczęśliwsi i zdrowsi !

Spójność jak widać jest czymś Wielkim !
A Ty , kim jesteś dziś? Jak jesteś postrzegany ? Pierwszą rzeczą teraz jaką możesz zrobić , to sprawdź co Google wiedza o Tobie :) Zapoznaj się ze swoim wizerunkiem już dziś i działaj!
Pamiętaj - Zmiana zaczyna się w naszej głowie. Zmieniamy siebie , a za tym idą zmiany wokół nas. Polecam sprawdzić samemu .
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Bezcenne
2016-02-11 15:19 ~Urszula
Bardzo dobry artykuł, gratuluję! Lekkość, świeżość i inwencja znakomite.Pozdrawiam serdecznie..
2016-02-11 17:02 ~Josef Lukoschek
Pozdrawiam :)
2016-02-12 08:47 ~Asia
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj