,,Podprowadzenie,,konieczność czy wolny wybór

2016-03-16 08:06:15

Josef Lukoschek
W ostatnich latach potęguje się obraz przemian .Dotyczy on wielu sfer naszego działania, życia w środowisku, także spraw wychowawczych, bowiem wciąż wkraczają w ,,nowe życie,, , następne młode pokolenia..

I tutaj z obserwacji, wcale przecież nie ,, naukowych,,pojawia sią szereg spostrzeżeń, tak naprawdę dotyczą obrazu kształtowania, roli przekazywania wiedzy o życiu, o postępowaniu. Chodzi o dobór wartości , określanie Celu.To wszystko bowiem jest ważne i tworzy przygotowanie , jaką postawą należy się kierować, jak wychodzić z konfliktowych sytuacji, jak przezwyciężać różne bariery i przeszkody???

Doskonalenie, przez to efektywniejsze funkcjonowanie jest bardzo potrzebne.Wytwarza korzystne i pożyteczne zyski, wyodrębniamy i ćwiczymy nawyki które skutecznie się sprawdzają.

Rola więc Coachingu w tej sferze jest niezmiernie istotna, bo jak nam wiadomo, nie wszystko da się zdobyć drogą tradycyjnego nauczania,Brakuje też czasu i Nauczycielom i Opiekunom, Rodzicom..życie pędzi nie czeka. Potrzebna rzetelna wiedza , motywacja i tą właśnie Coaching proponuje..

Czy to wszystko jest koniecznością , czy możemy traktować też dobrowolnie??

Z mego punktu widzenia, jest zasadną koniecznością, obraz wielu ,,nienormalnych,,zjawisk zmusza do zastanowienia..Tu nic nie pomoże :,,bo teraz jest inaczej,,ponieważ zdrowe zasady i reguły muszą być zachowane..Jeśli w ogóle myślimy o słowie postęp, osiąganie na więcej, poziom życia ma się podnosić a ludzie w tym wszystkim mają się czuć pewniej i bezpieczniej..W pierwszym rzędzie świadomościowo, dowartościowani.Aby nie było wciąż rozgoryczenia, życie,,nie przeszło między palcami,,

Przecież tak jest, dążymy by żyć lepiej, dlatego jeśli dzieją się odstępstwa, rzecz jakoby ,,wymyka się spod kontroli,,następuje bezwładne ,,przyzwalanie,,powiedzmy sobie szczerze,,złych ,,wartości, należy przeciwdziałać, zachować to co rozsądne..I co najważniejsze , zawsze kształtowało na pozytywnie. Należą do tego i przykładna praca, odnoszenie się do przełożonych i starszych, szacunek dla wytworzonego co pozwala się nam rozwijać.

Jest w tej materii dużo do zrobienia, rozkapryszenie wolnością , przesłanki,,bo co ty mi zrobisz?,,są uważam kompletnie nie na miejscu.Także pokazują , że obraz wychowawczy gdzieś w tym wszystkim się rozmył.

Jest wiele kontrowersji co do Coachingu , tylko że co?? Nadal jest potrzebny, jeśli nie jako czołowy ,,podprowadzacz,,kształtowania godziwego charakteru, uczący jak żyć....

Dziwię się niektórym medialnym wstawkom,jak zwykle znów ,,wewnętrznej,,walce , co należy wypozycjonować.Takie wybieranie :,,co lepsze a co gorsze,,

Wszystko jest dobre, tylko należy widzieć ten CEL, i dla mnie to jest obojętne, jak znów Wikipediowo jest okrzyczane nazwą..Coaching ma być, zwyczajnie, nie napiętnowany, nie wrzucany w dołek wszelkich skrajności, bo on po prostu jest DOBRY..

Spełnia swoją Misję i Zadanie społeczne..

To tyle , pozdrawiam.
Popularność: 17    Powrót

Komentarze

To działanie pozytywne to dobra "misja". Powinny one leżeć i podstaw każdego działania jednostki, ale i społecznego. Pozdrawiam
2016-03-16 08:40 Zbigniew Godziński
I słusznie, taka postawa świadomego kształtowania pozytywnych wartości wśród innych , tylko wyjdzie na dobre,społecznie zbuduje spójniejsze relacje , konsolidację. Wzmocni autorytet rozwoju i zachowa najbardziej szczytne zasady.Dziękuję i pozdrawiam!
2016-03-16 11:49 ~Josef Lukoschek
Też dzisiaj się zastanawiałem nad powiązaniem relacji pomiędzy wolną wolą a przymusem i jak to rozróżnić. Bo czasem to już jest w postaci Naszego wewnętrznego głosu coś mówi, ale mówi tak naprawdę wbrew Nam bo to jest zainstalowane przekonanie. Przekonanie z systemu niewolnictwa. Wyprzedził Mnie Pan. Kto pierwszy ten lepszy! Ale pełna synchronizacja myśli, każe twierdzić, że zmierzamy we wspólnym celu, ku Nowemu Społeczeństwu. Czekamy cierpliwie na przełom. Już niedługo!
2016-03-16 12:12 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom