Poprzez podejmowanie swoich decyzji zwiększasz swoją pewność siebie.

2016-06-07 09:59:48

Kamila Karczewska

Masz pracę, związek i otoczenie, które sama w dużej mierze wybrałaś. Być może na Twoje decyzje mieli duży wpływ inni ludzie, ale tylko dlatego że Ty im na to pozwoliłaś. Wiele osób nie odczuwa satysfakcji ze swojej obecnej pracy, nie sprawia im ona radości a w zamian często dostarcza stresu i wypalenia zawodowego. Taka sytuacja również może być wynikiem postawy i posiadanych ( a raczej braku ) odpowiednich kompetencji. Wg badań tylko 18 % pracowników prosiło o podwyżkę swojego szefa. Większość ludzi tego nie robi, bo obawia się odmowy lub po prostu nie wie jak to zrobić. Część osób zwyczajnie nie wierzy w swoje możliwości lub ma świadomość braku odpowiednich kompetencji, które dałyby im większą pewność siebie i argument przetargowy w rozmowie. Mamy zwyczaj skupiania się na tym czego nie mamy, czego nam brakuje, zamiast małymi krokami dbać o to, aby osiągać to co mogłoby wpłynąć na zwiększenie naszej wartości rynkowej jako pracownika. Często obwiniamy innych ludzi i zbyt uzależniamy nasze samopoczucie od zachowań innych osób. Oczywiście żyjemy w społeczeństwie, otaczają nas różne relacje i współzależymy od siebie jako ludzie. Od tego jednak jak Ty radzisz sobie z emocjami, jak silne masz poczucie własnej wartości, jak bardzo wierzysz w siebie i w swoje możliwości i jak duże masz zaufanie do samego siebie, zależy jakość Twoich relacji z szefem, współpracownikiem, klientem, mężem czy dziećmi. Od tego zależy czy potrafisz odważnie argumentować swoje przekonania i nakłaniać innych do przejścia na Twoją stronę mocy;)

Nie masz wpływu na to jak zachowują się inni ludzie, masz natomiast 100% wpływ na swoje decyzje oraz to jak zareagujesz na postawy innych osób. Analiza i diagnoza zaistniałej sytuacji oraz wyciągnięcie wniosków pt."co ja mogę z tym teraz zrobić", lub "co dobrego wynika z tego dla mnie" przenosi Cię na inne tory myślenia i szukania rozwiązań najlepszych dla Ciebie. Istnieje kilka skutecznych metod, które pomagają w zwiększeniu pewności i zaufania do siebie. To jest podstawą do podejmowania decyzji w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami.

Jeśli czujesz, że mogłabyś i chciałbyś osiągać więcej, jednak wewnętrzne blokady wciąż są silniejsze, zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością Ci pomogę.

Kamila Karczewska
Trener, Life & Business Coach
Popularność: 44    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom