Zapraszamy na warsztat, na którym poznamy nowatorską technikę przydatną w pracy każdego coacha.
Warsztat organizowany przez Coaching Project Club w ramach Atelier Coacha.
Impas w trakcie sesji z Klientem dotyka nie tylko początkujących adeptów sztuki coachingu. Wyjść ze ślepego zaułka nie jest łatwo, szczególnie gdy sytuacja nad którą pracujemy jest wielowątkowa, a sam zainteresowany nie ułatwia sprawy. W takich sytuacjach ratunkiem może być superwizja lub sięgnięcie po jedną z technik wywodzących się z morenowskich metod aktywnych. Zamiana w roli stosowana dotychczas głównie w działaniach dramowych lub terapeutycznych świetnie sprawdza się w w pracy coachignowej. Właściwie stosowana jest w stanie szybko i skutecznie poszerzyć perspektywę widzenie problemu.
W trakcie warsztatu uczestnicy będą mieli okazję:
1) Dowiedzieć się jak i kiedy prawidłowo sięgać po technikę zamiany roli
2) Poznać strukturę dialogu w zamianie roli
3) Odczuć na własnej skórze jak zmiana roli dynamizuje spotkanie z Klientem
Warsztat poprowadzą :
Patrycja Pietrzyk- trener umiejętności interpersonalnych, psychodramatystka, coach
Tomasz Żółtak- psychoterapeuta, psychodramatysta
Co to są Morenowskie Metody Aktywne? (za backstageinaction.pl)
Twórcą koncepcji metod aktywnych jest Jakub Levy Moreno. Początkowo jego idee stosowane były głównie w terapii oraz edukacji, a z czasem stały się inspiracją również dla innych dziedzin. Przez lata metody te były modyfikowane tak, aby dostosować je do różnych potrzeb i sytuacji grupowych. Obecnie stosowane są szeroko na całym świecie również w rozwoju osobistym i biznesie.
Morenowskie Metody Aktywne oparte są na pracy w grupie i kreatywnym działaniu. Pozwalają wypróbować i doświadczyć nowe sposoby zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.
Zamiast mówić o skomplikowanej relacji, masz szansę odtworzyć konkretne sytuacje, korzystając z potencjału grupy. Odbywa się to głównie poprzez „wejście w buty” drugiej osoby, dostrzeżenie jej punktów widzenia, znalezienie innowacyjnych rozwiązań konfliktów, sytuacji trudnych i nieoczekiwanych, a następnie dokonanie zmiany.
Coaching Project Club to inicjatywa, której celem jest:
prowadzenie procesów i projektów coachingowych wg standardów ICF dla klientów indywidualnych i biznesowych
otwarta platforma do realizacji projektów coachingowych lub takich, w których coaching jest istotną ich częścią
edukacja coachów w celu podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia i warsztaty
integracja środowiska coachów, wymiana doświadczeń poprzez organizowanie spotkań i warsztatów. (za coachinprojectclub.wordpress.com)