Monika Walczak

Popularność: 275
Bardzo dobry coach (3)
„...nasza siła nie wynika z ostrości naszych włóczni, lecz z gotowości do tego, aby zasłonić innych swoją tarczą...” S. Sinek "...siła tkwi z zaufaniu i nadziei za którymi podąża wytrwałość..." K. Pingot Co robię? …wspieram w rozwoju kadrę kierowniczą i zarządczą, pomagam budować i rozwijać zespoły, uczę współpracy i porozumienia w pracy zespołowej i pomiędzy zespołami, projektuję i wdrażam procesy zmian w organizacji, projektuję i realizuję działania w obszarze human resources m.in. AC/DC, 360 stopni, testy kompetencji. Wieloletnie doświadczenie w biznesie oraz praktyka doradcy biznesowego utwierdza mnie każdego dnia w przekonaniu że można realizować „twarde” cele biznesowe i jednocześnie „miękko” wspierać i rozwijać ludzi. Na stałe pracuję rozwojowo z kadrą menedżerską średniego i wyższego szczebla. Specjalizuję się w warsztatach rozwojowych. Prowadzę treningi indywidualne i zespołowe. Wspieram ludzi i organizacje w przechodzeniu przez zmianę. Od 8 lat kieruję i realizuję projekty coachingowo-mentoringowe. W moich działaniach Klienci cenią bardzo fakt, że przekazuje wiedzę, która wprost koresponduje z ich biznesowymi potrzebami. Przez blisko 20 lat realizowałam różnorodne projekty po stronie biznesu, pełniąc najwyższe funkcje zarządcze zarówno w międzynarodowych jak i w polskich przedsiębiorstwach. Jak pracuję? Najprościej? Projektowo. Metody i narzędzia dostosowuję do potrzeb, możliwości i celów. Mogą to być konsultacje, wsparcie typu „interim”, spotkania coachingowe i/lub mentoringowe, treningi, szkolenia lub inne działania uznane wspólnie z Klientem za efektywne. Działam hybrydowo tzn. zarówno online (Zoom, Teams, Webex i inne platformy…) jak i bezpośrednio. Jestem tam, gdzie jest potrzebne wsparcie, dlatego możemy się spotkać w każdej części kraju, lub poza nim. W swojej pracy wykorzystuję elementy stylu prowokatywnego. Jest to unikalny, skuteczny i zaskakujący sposób pracy z ludźmi. 
Polega na okazywaniu wsparcia przez mocne stawianie wyzwań́, humor, interwencje paradoksalne, oraz przemyślne budzenie pełnego potencjału rozmówcy do przeprowadzenia ważnych zmian. Bazuje na postawie ogromnej życzliwości przy jednoczesnym prowokowaniu 
do brania odpowiedzialności za własne życie i sprawy. Co mnie napędza w życiu? -> ciekawość: lubię próbować życia, nowe projekty i wyzwania. Rzadko napotykam rzeczy, który się nie da zrobić :) -> drugi człowiek: wierzę, że każdy nosi w sobie diament - czasami ukryty, czasami nieoszlifowany, a czasami niedoceniony -> szacunek i pokora (dobrze pojęta) wobec tego co przynosi świat. -> praktykuję wdzięczność
Kontakt
tel./SMS: +48 608 682 660
Specjalizacje
Miasta
Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Katowice, Białystok, Rzeszów, Olsztyn, Lublin, Toruń, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Opole, Kielce, Szczecin,
Cała Polska: Tak
Coaching przez Skype: Tak
Coaching przez Telefon: Tak
Wykształcenie
• Collegium Humanum: Psychotraumatologia
• IPKK: Konsultant kryzysowy
• Warsaw University of life sinces: Socjologia
• Jeffrey Allen: Duality by energy
• Joe Dispensa: Przekształć swoje przeznaczenie
• Noni Hoefner: Styl prowokatywny w terapii i coachingu
• Provocare Instytut Komunikacji Prowokatywnej, Coaching Prowokatywny
• Izba Coachingu: Budowanie odporności psychicznej
• Izba Coachingu: Hierarchia wartości Graves'a i style myślenia Virginii Satir
• Instytut Neurolingwistyki: NLP Business Practitioner
• Akademia Trenera „Profesjonalny trener. Szkoła nowych możliwości”.
• Akademia Komunikacji i Public Relations
Opinie i rekomendacje
https://www.linkedin.com/in/walczak/

Opinie

Bardzo dobry coach
Spotkałam się z Moniką gdy moja pozycja w pracy wydawała się beznadziejna. Już po pierwszym spotkaniu odczułam ,,to,, porozumienie i dowiedziałam się co mogę zrobić , żeby biznes ruszył do przodu. Oprócz procesu psychologicznego , zaskoczyła mnie ogromną wiedza i doświadczenie jakie posiada Monika . Jest to początek mojej drogi , którą na pewno będę kontynuować. Monikę polecam każdemu , kto znalazł się w trudnej sytuacji zawodowej lub poprostu kto chce rozwinąć skrzydła. Pozdrawiam
21 października 2021 Monika - Dyrektor sprzedaży
Bardzo dobry coach
Monika łączy wiedzę psychologiczną z ogromnym doświadczeniem w biznesie. Jest osobą otwartą na drugiego człowieka i godną zaufania. Ma świetne wyczucie sytuacji, zadaje właściwe pytania, które pozwalają spojrzeć na daną kwestię z innej perspektywy i zwiększyć świadomość siebie. Sesje z Moniką zapoczątkowały wiele procesów zmian i pozwoliły rozwinąć mój potencjał. Zostałam wyposażona w narzędzia do dalszej pracy i kształtowania swojej kariery. Dzięki naszym spotkaniom nauczyłam się metod motywowania pracowników, budowania zespołów, relacji w organizacji i komunikacji zespołowej, rozwiązywania konfliktów w zespole, pracy projektowej i zdobyłam wiele innych kompetencji. Monika jest mentorem, którego bardzo polecam.
26 sierpnia 2021 Agnieszka - Dyrektor
Bardzo dobry coach
Sesje z Moniką tą niezwykła przygoda intelektualna, a jednocześnie intensywna i efektywna praca. Monika pomaga jasno stawiać i określać cele, a potem drogę do ich osiągnięcia. Sesje z nią otwierają oczy i zmieniają perspektywę :) To doskonały mentor z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Bardzo polecam.
24 sierpnia 2021 Monika - Dyrektor
Opinie mogą wystawiać jedynie osoby, które korzystały z coachingu u tego coacha
Ocena
Bardzo dobry coach Dobry coach Coach Słaby coach Badzo słaby coach
Tytul
Opinia o coachu
Imię
Stanowisko/Zawód
Email - nie będzie wyświetlany (tylko w celu weryfikacji)


Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj

Artykuły coacha

Etat, czy własna firma? O człowieku na skrzyżowaniu...
16 sierpnia 2021
Musisz być wilkiem aby przetrwać w lesie!
3 rzeczy, które uszczęśliwią Twoich pracowników
16 sierpnia 2021
Czy wiesz co cenią pracownicy? Co jest ważniejsze od podwyżki? Co powoduje, że pracownicy mogą zarabiać mniej a będą szczęśliwsi?
Parszywa „12” czyli co się dzieje z pracownikami, gdy firma zwalnia?
16 sierpnia 2021
Praktycznie w życiu każdej firmy zdarza się moment, gdy na skutek różnych okoliczności, dochodzi do redukcji zatrudnienia. Organizacja, która przechodzi zmiany, powinna zadbać zarówno o odchodzących pracowników, jak również o tych, którzy pozostali.
Co wyróżnia najlepsze firmy z tłumu innych?
16 sierpnia 2021
Jak budować przywództwo inaczej niż wszyscy? Jak być szefem, który będzie przewodził? Jak zarządzać w oparciu o wartości?
Komunikacja firmowa - jak robić to smart
16 sierpnia 2021
Biznes, a Czerwony Kapturek... Dobre historie: - zapadają w pamięć - wywołują emocje -uruchamiają lawinę skojarzeń Pamiętasz trzymanie kciuków za Czerwonego Kapturka, który śpieszył się do babci?
Wartości firmy – jak o nich mówić?
16 sierpnia 2021
Pokazuj wartości twojej firmy w sposób autentyczny i łatwy do zrozumienia przez potencjalnych kandydatów. Wykorzystuj narzędzia komunikacyjne, które do nich trafią! Jak to zrobić w praktyce?