Dorota Walczak

Popularność: 1284
Bardzo dobry coach (23)
„Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz, również masz rację.” /Henry Ford/ „Zmiana może być przerażająca, ale wiesz co jest jeszcze straszniejsze? Pozwolić, żeby strach powstrzymywał cię przed wzrostem i rozwojem” /Mandy Hale/ Ze zmianą spotykamy się na każdym kroku. Każda decyzja prowadzi do zmiany i choć czasem wydaje się ona trudna, wierzę, że tylko od nas zależy, czy rozwiniemy żagle… Co robię? Jestem coachem, mentorem, biznes sparingpartnerem, asesorem AC/DC, konsultantem kryzysowym, czasem trenerem. Specjalizuję się w działalności coachingowej, doradczej i szkoleniowej w obszarach związanych z zarządzaniem i komunikacją w organizacjach, a także w obszarze szeroko pojętego rozwoju osobistego i zawodowego. Jestem też profilerem behawioralnym. Od 2012 roku zawodowo zajmuję się zmianą. Jestem współwłaścicielem firmy, która wspiera organizacje w obszarach komunikacji biznesowej, zarządzania zmianą i w rozwoju tzw. „kompetencji miękkich”. Diagnozuję, projektuję badania, opracowuję i nadzoruję strategie komunikacyjne i programy rozwojowe dla firm i klientów indywidualnych, projektuję i realizuję badania AC/DC - badam kompetencje kandydatów na stanowiska menedżerskie. Przeprowadzam analizy wiarygodności tekstów i wypowiedzi. Jako coach wspieram menedżerów w pracy ze zmianą i pracy na celach. Prowadzę indywidualne konsultacje w zakresie rozwijania kompetencji menedżerskich. Interwencyjnie korzystam ze stylu prowokatywnego w coachingu, jako skutecznego narzędzia wywołującego szybką, głęboką refleksję i prowadzącego do trwałej zmiany. Człowiek, jako taki, jest dla mnie źródłem nieustającego zadziwienia i niemal nieograniczonych możliwości. W tym przekonaniu utwierdzają mnie moi kolejni klienci :) Wspieram ludzi w odkrywaniu i osiąganiu tego, co dla nich ważne. Jestem przekonana, że rozwój osobisty nie jest po coś – jest wartością samą w sobie. Wierzę, że jeżeli coś jest ważne, warto poświęcić temu czas i energię. Jednak, gdy ktoś mnie pyta kim jestem, wymieniam trzy najważniejsze dla mnie role - jestem antropologiem kultury, żeglarzem i fotografem. Tutaj mieści się to, co dla mnie ważne - fascynacja człowiekiem i jego potencjałem, determinacja w działaniu i ciekawość „nowego” oraz uważność na wszystko, co spotykam na swojej drodze. A pasje? Jedna to fotografia i wszystko, co wiąże się z obrazem. Skończyłam kiedyś studia podyplomowe z zakresu fotografii w Collegium Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS. W mojej pracy przekłada się to na wykorzystanie psychologii obrazu w komunikacji wizualnej, ale też na coachingową pracę z metaforą wyrażoną w fotografii. Fotografia to też moja przestrzeń na wyciszenie i spojrzenie głębiej. W życiu prywatnym - fotografuję ludzi i przyrodę. Efekty mojej pracy można zobaczyć na wystawach w różnych miastach w Polsce. Druga pasja to żeglarstwo. Od przeszło 25 lat jestem skipperem i instruktorem żeglarstwa. O tym nie napiszę nic więcej - to można tylko poczuć…
Kontakt
+48 535 482 261
Specjalizacje
Miasta
Warszawa,
Cała Polska: Tak
Coaching przez Skype: Tak
Coaching przez Telefon: Tak

Opinie

Bardzo dobry coach
Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w programie coaching`owym. Empatia i umiejętność słuchania Doroty sprawiały, że czułem się zrozumiany i doceniony. Podczas sesji rozwijałem nie tylko konkretne umiejętności, ale także zyskałem nowe spojrzenie na siebie i swoje cele. Dorota, dziękuję za rok 2023, za możliwość pracy właśnie z Tobą. Serdecznie polecam każdemu.
9 stycznia 2024 Szymon - Kierownik
Bardzo dobry coach
Spotkałam Panią Dorotę na swojej drodze w dość trudnym momencie w moim życiu zawodowym. Dziś, po ponad pół roku spotkań coachingowych z Dorotą nabrałam pewności siebie w realizowaniu codziennych zadań związanych z zarządzaniem Zespołem, poszerzyłam swoją wiedzę i sprawdziłam swoje kompetencje menadżerskie. Pani Dorota jako coach jest w pełni profesjonalna, godna zaufania, opanowana, wyważona. Jestem pod ogromnym wrażeniem kompetencji, ogromu wiedzy i profesjonalizmu. Dziękuję Dorota.
16 listopada 2023 Joanna - Kierownik
Bardzo dobry coach
I've spent a good year cooperating with Agata - talking, listening, discovering and experiencing change. In the time I learned, or relearned, to better care for myself both physically and mentally. It was all part of finding a good balance to my life, and her support was invaluable and enriching. Sometimes the road was tough, but it always led us forward, toward positive developments. The process was super invigorating :) I'm extremely grateful for the time I've spent with Agata, and highly recommend her coaching.
13 czerwca 2023 Tomasz - Specialista IT
Bardzo dobry coach
Wybitnie inteligentna, doświadczona, skromna i empatyczna. Dorota ma tę rzadką umiejetność słuchania i zadawania pytań w odpowiednim momencie. Nie doradza. Pozwala dojść do własnych wniosków. W czasie naszych spotkań często poobijałam się jak na ringu, ale ZAWSZE wychodziłam z poukładaną głową. Ile razy na początku zobaczyłam lustro, to tylko my wiemy. Potem zrobiło się nudno, bo Dorota ciagle mi gratulowała
11 lipca 2022 Justyna Gdańska -
Bardzo dobry coach
Gdy awansowalem, dostalem także propozycje wsparcia coach'igowego. Skorzystałem i nie żałuję. Odkąd zacząłem współpracę z Dorotą, zobczylem świat z innej perspektywy. Po kazdej sesji moglem uzyc narzędzi ktore otrzymalem, a po tym jak widzialem, że dzialaja, to jeszcze bardziej motywowalo i motywuje do dzialania. Dorota pomaga dostrzec potencjal w nas samych. Bardzo przyjemnie wspominam współpracę i polecam wszystkim, ktorzy raczkują w świecie zarzadzania i nie tylko :)
7 marca 2022 Paweł - brygadzista
Bardzo dobry coach
Przyszedłem aby rozwiązać problem związany z pracą, a znalazłem odpowiedzi, które sięgają dużo głębiej. Dostałem wachlarz narzędzi, dzięki którym mogę lepiej zrozumieć sytuację, w których się znajduję żeby wyznaczyć sobie odpowiedni kurs. Dorota jest bardzo empatyczna, świetnie potrafi wyważyć zrozumienie, a w odpowiednim momencie powiedzieć “sprawdzam”. Te spotkania to przyjemność i świetna praca nad sobą, serdecznie polecam!
28 luty 2022 Bartek - Project manager
Bardzo dobry coach
Coaching z Dorotą miał pomóc mi wejść w nową rolę zawodową. Oprócz solidnej dawki wiedzy i "narzędzi", z których korzystam na co dzień, indywidualne sesje z Dorotą pozwoliły mi wprowadzić zmiany również w życiu prywatnym (na plus!). Dorota słucha, ale nie poucza. Wszystko, co wypracujesz, jest więc Twoje. Polecam serdecznie
3 luty 2022 Monika - koordynator marketingu
Bardzo dobry coach
Miałem przyjemność pracować z Dorotą i doceniam niezmiernie, że współpraca była oparta na konkretach, szybka i z określonymi celami. Po kilku miesiącach od zakończenia spotkań nadal uważam, że był to dobrze zainwestowany czas. Polecam!
27 stycznia 2022 Rafał - Dyrektor
Bardzo dobry coach
Pani Dorota wskazała mi drogę do skutecznego zarządzania ludźmi. Mimo mojego doświadczenia na stanowisku kierowniczym dowiedziałem się wielu nowych rzeczy, które już zacząłem wdrażać w swojej codziennej pracy i to z sukcesem!
27 stycznia 2022 Tomasz - Dyrektor
Bardzo dobry coach
Praca z Dorota była dla mnie wyzwaniem ale i wsparciem w rozwoju moich kompetencji. Pokazała mi obszary, na których muszę się skupić i które rozwijać. Dzięki profesjonalnemu szkoleniu nauczyłam się jak reagować na trudne sytuacje, jak rozmawiać i budować zespół oraz jak zarządzać pracą i zmianami w firmie. Jest to świetny coach, który przede wszystkim słucha twoich potrzeb. Bardzo polecam!
31 grudnia 2021 Anna - Export Manager
Bardzo dobry coach
Jestem stosunkowo młodym kierownikiem, i dostałem szansę coachingu, który prowadzila Dorota. Z kazdego spotkania wychodzilem bogatszy o konkretną wiedzę, która natychmiast wykorzystywałem w zyciu zawodowym. Dorota na kazdym spotkaniu temat rozklada na czynniki pierwsze, miałem wrażenie ze każdy przykład, przygotowany jest specjalnie dla, abym mógł to natychmiast przyswoić. Nie było przysłowiowego 'lania wody' tylko konkretna profesjonalna wiedza. Jesli cenisz sobie współpracę z profesjonalistami w tym co robią, to Dorota jako coach jest idealnym wybotem.
5 grudnia 2021 Bartłomiej - Kierownik
Bardzo dobry coach
Miałam przyjemność odbyć coaching z Panią Dorotą. Oprócz ogromnej wiedzy i doświadczenia oraz trafnego opisu mojej sytuacji , spotkałam się również z ogromną empatią i zrozumieniem . Nauczyłam się nie tylko jak najlepiej prowadzić trudne rozmowy z zespołem oraz zarządem ale przy tym wszystkim zadbać o siebie i swoje potrzeby. Wiem już że zmiany nie są niczym strasznym i zawsze warto walczyć o siebie! Program spotkań był dostosowany indywidualne, a spotkania trwały tyle ile wymagała sytuacja , dodatkowo zawsze mogę liczyć na wsparcie przez telefon. Panią Dorotą polecam każdemu , zarówno osoba doświadczonym, jak i tym którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie! Pozdrawiam Monika
21 października 2021 Monika - Dyrektor sprzedaży
Bardzo dobry coach
Po 25 latach zbierania doświadczeń z rynku pracy myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy, tak pozytywnie. Proces, który przeszedłem z Dorotą okazał się dobrą inwestycją, to podróż w samego siebie. Każda sesja, dodawała mi wiedzy jak mam działać ( mechanizmy odkrywasz sam), radzić sobie z potrzebami innych, kwestiami życia zawodowego lub na prywatnej stronie samego siebie, tyle rzeczy można zobaczyć u siebie po latach życia i zrozumieć dopiero na coachingu. Po sesji ponownie czujesz energię, motywację do dalszej pracy i działań, rozumiesz że ściana przed którą stoisz , klosz pod którym jesteś to twoje własne zwiedzenia. Warsztaty nie zawsze były łatwe, jednak bardzo pomocne w analizie tego co naprawdę jest dla mnie ważne. Dziękuję Bardzo! Zdecydowanie polecam jako coacha.
29 sierpnia 2021 Marcin - koordynator serwisu
Bardzo dobry coach
W kilku żołnierskich słowach - pani Dorota jest świetnym coachem. Miałam z nią sesje przez kilka miesięcy, rozpoczęte w kluczowym momencie mojej kariery. Świetne podejście do człowieka, problemu - motywujące do podjęcia przeze mnie samą analizy tematu i zbudowania na niej bardzo konkretnych działań. Każda kwestia przeze mnie podniesiona została zaadresowana: wskazanie technik współpracy zespołowej oraz w relacji z podwaładnym/przełożonym, rozwiązywania konfliktów, zarządzania karierą, cele, oraz "ostrzenie siekiery":) Otwierające oczy na szerszy obraz świata rozmowy! Świetny człowiek!
24 sierpnia 2021 Paulina Tomczak -
Bardzo dobry coach
Proces który przeszedłem z Dorotą był dla mnie ogromnym krokiem w przód. Każdy warsztat dawał mi wiedzę jak mam działać i radzić sobie z potrzebami i problemami na moim stanowisku. Dorota to świetny coach z którym praca to czysta przyjemność. Dziękuję za potężne wsparcie. Zdecydowanie polecam.
14 marca 2021 Marcin - Dyrektor produkcji
Bardzo dobry coach
Spotykałam się z Dorotą przez kilka miesięcy w ramach procesu coachingowego. Mogę śmiało powiedzieć, że jest profesjonalistką w swojej dziedzinie. Dorota uważnie słucha, wspiera jednocześnie motywuje do działania. Nie zawsze było łatwo jednak żeby coś osiągnąć nie można iść na skróty. Teraz na niektóre sprawy patrzę inaczej. Dorota zwróciła mi uwagę na rzeczy, których wcześniej nie widziałam. Zdecydowanie polecam i dziękuję.
4 marca 2021 Monika - Główna Księgowa
Bardzo dobry coach
Przeszedłem cały proces coachingowy z Panią Dorotą i mogę powiedzieć, że była to dobra inwestycja. Po zakończonym procesie jestem w posiadaniu narzędzi, dzięki, którym mogę pracować nad sobą i kształtować swoje życie. Pani Dorota dała się poznać jako osoba ciepła, konkretna, godna zaufania a jednocześnie profesjonalna - skupiona na tym, aby pomóc osiągnąć założone cele. Zdecydowanie polecam jako coacha !
18 września 2020 Paweł - dyrektor
Bardzo dobry coach
Bardzo się cieszę, że trafiłam do Pani Doroty. Jest świetnym coachem. Dostałam ogromne wzmocnienie i wiarę w moją zmianę zawodową. Pomogła mi odnaleźć prawdziwą siebie i ruszyć nową drogą. Dziękuję i polecam.
9 kwietnia 2020 Anna - Artist Manager
Bardzo dobry coach
Dorota pomogła mi ruszyć z miejsca, w momencie, kiedy nie wiedziałem jak zmobilizować się do działania. Po każdej sesji nabierałem energii i motywacji do dalszej pracy i działań. Pomogła mi skupić uwagę na tym, co naprawdę było dla mnie ważne. Z jej pomocą osiągnąłem kolejny kamień milowy. Zdecydowanie polecam tego coacha!
30 września 2019 Piotr - Specjalista
Bardzo dobry coach
Spotkałam się z Dorotą kilkukrotnie w ramach procesu coachingowego. Potrzebowałam mocnego wsparcia w analizie mojego życia zawodowego i poniekąd prywatnego. Czy to dostałam? Zdecydowanie tak! A nawet więcej. Struktura, analiza, refleksja to to czego doświadczyłam i co pomogło mi podjąć decyzje i pójść dalej. Dziękuję!
19 września 2019 Renata - Dyrektor
Bardzo dobry coach
Świetny coach! Miesiąc temu skończyłam proces u Doroty i do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu, że tyle rzeczy można zobaczyć u siebie samej po tylu latach życia i zrozumieć dopiero na coachingu:-) Dziękuję :-*
18 września 2019 Elżbieta - Manager
Bardzo dobry coach
Do coacha trafiłem, bo nie wiedziałem już co dalej robić ze swoją firmą i jak? Na coachingu okazało się, że wiem, tylko myślałem, że nie wiem :) Od kilku miesięcy wprowadzam zaplanowane na sesjach zmiany i wszystko ruszyło do przodu. Bardzo dobry coach, zdecydowanie!
16 września 2019 Łukasz - przedsiębiorca
Bardzo dobry coach
Miałam przyjemność doświadczyć coachingu w wykonaniu Doroty. I faktycznie okazało się, że zmiana nie jest niczym strasznym :-) Dziękuję za Twój profesjonalizm i moją zmianę :-) pozdrawiam serdecznie, Ksenia.
13 września 2019 Ksenia - psycholog, coach
Opinie mogą wystawiać jedynie osoby, które korzystały z coachingu u tego coacha
Ocena
Bardzo dobry coach Dobry coach Coach Słaby coach Badzo słaby coach
Tytul
Opinia o coachu
Imię
Stanowisko/Zawód
Email - nie będzie wyświetlany (tylko w celu weryfikacji)


Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj

Artykuły coacha

Dezinformacja i manipulacja
3 lipca 2024
Dezinformacja to drugi (zaraz po globalnym ociepleniu) problem współczesnego świata. Jak więc bronić się przed dezinformacją? Jak nie ulegać manipulacji?
Przecież moje drzwi są zawsze otwarte!
22 marca 2021
Drogi szefie, czy naprawdę myślisz, że Twoi pracownicy nie przechodzą przez Twoje OTWARTE DRZWI bo nie mają problemów?
Zarządzanie kryzysowe
22 marca 2021
...czyli firma i ludzie w czasach pandemii
Jak żyć i nie zwariować...?
19 marca 2020
To dziwny czas... Świat zmaga się z patogenem o którym prawie nikt nic nie wie. Jak radzić sobie z niepokojem, emocjami, codziennym życiem? Jak racjonalnie myśleć i działać?
Zarządzanie w przyszłości, czyli jak to jest z tym turkusem...
9 października 2019
Czy turkus jest dla każdego? Czy to w ogóle może działać w polskiej rzeczywistości? O co chodzi w zarządzaniu turkusowym...
Czego powinien bać się lider...?
26 września 2019
Gdy jesteś liderem ludzie śmieją się z twoich żartów, podziwiają twoją błyskotliwość, charyzmę, entuzjazm, wyczucie sytuacji, skuteczność, zgadzają się ze wszystkim, co mówisz...
Perfekcjonizm w pracy - c.d.
26 września 2019
Perfekcjonista w zespole. Jak sobie z nim radzić? Jakie zagrożenia może nieść perfekcjonistyczny członek zespołu? Jak perfekcjonista sprawdza się w roli lidera?
Perfekcjonizm w pracy. Pomaga, czy szkodzi?
26 września 2019
Czy jest coś złego w doskonaleniu się, poprawianiu wyników, dążeniu do bycia lepszym? Czy da się pracować z liderem-perfekcjonistą? Czy perfekcjonizm w pracy to wada, czy zaleta? Czy perfekcjonista potrafi poradzić sobie z krytyk
Czy chcieć to móc?
26 września 2019
… czyli o pozytywnym myśleniu i różnych sposobach patrzenia w przyszłość. Czy pozytywne myślenie zawsze prowadzi do pozytywnych wyników, czy to tylko psychologiczny populizm? Dlaczego im bardziej pozytywnie myślimy, tym częściej nie osiągamy cel
Różnorodność w zarządzaniu zespołami
26 września 2019
W polskich realiach „twierdza” to centralny model zarządzania hierarchicznego, który niesie ze sobą bardzo konkretne ryzyka dla funkcjonowania zespołów.
Różnorodność w zarządzaniu
26 września 2019
Pamiętacie historię Apollo 13? Trzecią misję programu Apollo, której celem było lądowanie na księżycu?
Różnorodność w zespole
26 września 2019
Czy zespół musi tak samo myśleć, żeby iść w tym samym kierunku? Sukces w biznesie zależy od komunikacji. Niby nic nowego, bo przecież sukces w życiu, sukces w związku, sukces w relacjach też zależy od komunikacji, dlaczego więc z biznesem miałoby by inaczej